Zabiegi medycyny estetycznej, które cieszą się popularnością

Możliwości medycyny estetycznej są dziś naprawdę wielkie. Powstają nowe, skuteczne i coraz mniej inwazyjne zabiegi, których efektem jest wygładzenie, zregenerowanie i widoczne odmłodzenie skóry. W gabinetach lekarskich i kosmetycznych można poprawić rysy swojej twarzy i odzyskać młodość po to, by czuć się pewniej i lepiej. Coraz więcej osób korzysta z osiągnięć medycyny estetycznej.

[Mezoterapia igłowa i bezigłowa]

Istnieją dwie wersje tego zabiegu – mezoterapia bezigłowa, polegająca na wykorzystaniu impulsów elektrycznych, a także mezoterapia igłowa, wykorzystująca głowicę z malutkimi igiełkami do wykonywania niewielkich nakłuć. Cel mezoterapii to wprowadzenie odżywczych koktajli głęboko pod skórę, do tych jej warstw, gdzie nie da się już dotrzeć maskami i kremami. Efekt to ujędrniona, wygładzona skóra. Dużym plusem mezoterapii jest możliwość wykorzystania rozmaitych mieszanek substancji.

[Lifting mniej inwazyjnie]

Klasyczny lifting to inwazyjny, kosztowny zabieg. Alternatywą dla niego stały się nici liftinujące, które o wiele łatwiej się aplikuje. Także ich cena jest niższa, a sam zabieg nie wymaga użycia skalpela. Za pomocą dwukierunkowych igieł wprowadza się specjalne nici pod skórę. Substancje w nich zawarte są całkowicie bezpieczne i świetnie stymulują produkcję kolagenu. W wyniku zabiegu w wybranych partiach skóra unosi się, podnosząc zarazem cały owal twarzy i modelując jej kształt tak, jak klasyczny lifting.

[Regeneracja osoczem]

Trudno o bezpieczniejszą substancję, niż ta wyizolowana z własnego organizmu. Właśnie na takim założeniu bazuje kuracja osoczem bogatopłytkowym. Ten typ zabiegu opiera swoją skuteczność na zdolności organizmu do regeneracji. Z próbki krwi pobranej od pacjenta izoluje się osocze bogate w płytki. Służy ono do wykonywania zastrzyków. Efektem jest odżywiona, świetlista, wizualnie odmłodzona i dotleniona (dzięki odbudowie naczyń krwionośnych) skóra. Zabieg można stosować nie tylko na twarzy, ale także na szyi czy dłoniach.

[Wypełnianie zmarszczek botoksem]

To jedna z klasycznych, niezwykle popularnych i skutecznych form poprawiania i zachowywania urody. Toksyna botulinowa blokuje neuroprzekaźnik, który odpowiada za kurczenie się mięśni twarzy. Zabieg polega na wypełnieniu nią zmarszczek – nawykowe skurcze nie są możliwe, więc twarz wydaje się o wiele gładsza. Botoks wprowadza się cienką igłą, zabieg jest właściwie bezbolesny, a efekt utrzymuje się do kilku miesięcy. Umiejętnie wstrzyknięty botoks przynosi naprawdę dobre rezultaty.

[Ultraformer – siła ultradźwięków]

Najnowsze technologie służą utrzymaniu urody. Użycie Ultraformera jest możliwe w każdym momencie roku, ponieważ nie wzmaga on wrażliwości skóry na promieniowanie słoneczne. Urządzenie działa emitując fale ultradźwiękowe. Podgrzewają one wybrane tkanki, po to, by pobudzić je do skurczu i regeneracji. Ultraformer sprawia, że skóra wygląda na młodszą i jest wyraźnie gładsza. Minusem tej nowoczesnej metody może być jedynie cena – nawet 6000 za zabieg, który obejmuje dużą powierzchnię ciała.

[Lipoliza iniekcyjna]

Polega na wprowadzeniu pod skórę substancji, które rozpuszczają tkankę tłuszczową. Następnie zostaje ona usunięta przez sam organizm. Lipoliza iniekcyjna jest o wiele mniej inwazyjna niż tradycyjna liposukcja. Można z jej pomocą nie tylko modelować sylwetkę, ale też usuwać tłuszczowe poduszeczki spod oczu czy „drugi podbródek”. Lipoliza jest bezpieczna dla zdrowia, nie wymaga zabiegu chirurgicznego i pozwala przy tym osiągnąć zadowalające efekty. Jest więc propozycją dla tych, którzy nie chcą decydować się na liposukcję.

 

Polecamy również stronę: chirurgia-estetyczna.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *