Wszystko o spółce komandytowej

W grupie spółek osobowych ogromnym zainteresowaniem cieszą się spółki komandytowe, które otwiera się w ramach jednego przedsiębiorstwa, posiadają kilku członków, jednak nie posiadają osobowości prawnej. Co jeszcze należy wiedzieć na temat spółek komandytowych? Czy spraw formalnych związanych z założeniem jest dużo?

Na wstępie trzeba wyjaśnić, że spółka komandytowa działa na podstawie Kodeksu spółek handlowych i otwierana jest przez minimum dwóch wspólników, którzy planują wspólne posiadanie firmy.

Żeby spółkę działała w zgodzie z prawem trzeba podpisać umowę komandytową, w której znajdują się informacje na temat założonej firmy, branży, pozostałych inwestorów, kapitału własnego. Całość musi przyjąć kształt aktu notarialnego, który będzie podstawą do rejestracji spółki.

Reasumując, spółka komandytowa jest odpowiednim rozwiązaniem dla wspólników, którzy pragną ponosić odpowiedzialność jedynie za osobiste czyny. Okazuje się jednak, że zobowiązującym i ważnym elementem działania jest umowa, która traci ważność po ustalonym czasie.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *