W jaki sposób przyjmować nielubianych klientów?

Fundamentalnym zadaniem każdej sekretarki jest przyjmowanie klientów i chętnych do współpracy kontrahentów. Wiele rozmów odbywa się przez telefon, jednak czasem mają miejsce bezpośrednie spotkania w siedzibie firmy. Zwykle konwersacja przebiega spokojnie, aczkolwiek bywają zbulwersowani i nieodpowiedni klienci. W jaki sposób sobie z nimi poradzić? O czym pamiętać w trudnych przypadkach?

Każdy właściciel, który poszukuje sekretarki, patrzy na aparycję, kulturę osobistą, inteligencję, reakcję na stres i komunikatywność. To ważne w kontakcie z karygodnymi i kłopotliwymi klientami, którzy przynoszą wiele komplikacji.

Aby nie prowokować kłótni warto wprowadzić w życie kilka istotnych rad. Przede wszystkim nie krzyczeć, bo wpływa to negatywnie na przebieg rozmowy i dodatkowo denerwuje klienta. Poza tym trzeba zachować spokój, nie manifestować zdenerwowania, a tym bardziej strachu. Nawet w skrajnych przypadkach nie można ulec prowokacji, do końca pokazać klasę i wypowiedzi na wysokim poziomie.

Jeśli kontrahent okaże się wyjątkowo awanturniczy można poprosić o pomoc ochronę lub zadzwonić po policję, która poprowadzi sprawę i skutecznie uspokoi niechcianego gościa.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *