Suszarka do rąk kieszeniowa czy z grzałką?

Przychodzi czasami taki moment, że trzeba się poważnie zastanowić nad tym, w jakim kierunku ma podążać twoja łazienka. Jeśli wyznaczyłeś sobie jedyny słuszny kierunek, czyli wprowadzenie do niej nowoczesności, wygody oraz wysokiego poziomu higieny, nie unikniesz pytania, czy wybrać suszarki do rąk klasyczne, czyli z grzałką, czy może postawić na droższe, ale i bardziej nowoczesne suszarki kieszeniowe. Jakie są podstawowe różnice pomiędzy nimi, które mogą wpłynąć na twoją decyzję? Oto krótki poradnik, który w sposób dokładny opisuje metodę działania obu suszarek.

big_suszarka-do-r-k-mistral-2000-w

Jak działa suszarka do rąk z grzałką

To dobrze znana konstrukcja, która doczekała się wielu odmian. Opisując ją w najprostszych słowach, można porównać ją do suszarki do włosów. Tak samo jak ona, tak i suszarka do rąk została wyposażona w grzałkę, tworzoną przez metalową spiralę. Za nią, w odległości kilku centymetrów znajduje się wentylator. Zazwyczaj suszarka do rąk będzie posiadała przełącznik z dwoma prędkościami, dzięki czemu możemy ustawić z jaką siłą ma działać urządzenie. Dla zapewnienie ochrony przed przegrzaniem, stosuje się wyłącznik bezpieczeństwa, tak zwany topnik. W trybie normalnym, pracą urządzenia steruje niewielki układ scalony. Uruchomienie takiej suszarki następuje automatycznie, kiedy pod wylotami powietrza znajdzie się dłoń. Za wykrycie tego ruchu ręki odpowiada  niewielki czujnik, który jest prostą fotokomórką. Aby suszenie dłoni było sprawne, należy wybierać suszarki do rąk o dosyć wysokiej mocy. Dzięki temu możliwe jest odpowiednio wysokie podgrzanie powietrza, który przyspieszy odparowanie wilgoci z  dłoni. Niestety, nie jest to rozwiązanie w 100 procentach idealne. Dlaczego? Ponieważ im wyższa jest temperatura powietrza z suszarki, tym bardziej przesuszana może być nasza skóra. Co wtedy może się stać? Będzie pękać, tracić sprężystość i będzie wymagała częstszego nawilżania kremami.

Aby tego uniknąć, można zmienić rodzaj zastosowanej suszarki do rąk na zupełnie inny. Jaki? Na przykład suszarkę kieszeniową.

Jak działają suszarki kieszeniowe do rąk?

Już na pierwszy rzut oka zauważymy, że suszarka kieszeniowa to zupełnie inna konstrukcja, niż klasyczna suszarka do rąk. Różnica to jednak nie tylko wygląd. Podczas kiedy do klasycznej suszarki dłonie wkłada się od spodu, to do suszarki kieszeniowej dłonie należy umieścić na płasko, od góry, wsuwając je na płasko. Suszenie dłoni również przebiega w zupełnie inny sposób. Nie będziemy mieli tu do czynienia ze strumieniem ciepłego powietrza. Zamiast niego, nasze dłonie będą omiatane zimnym powietrzem o bardzo dużej prędkości – przekraczającej nawet 100 km/h. Ta metoda suszenia ma na celu nie odparowanie wilgoci, ale jej strącenie ze skóry. Pozwala to całkowicie zrezygnować z umieszczenia w suszarce grzałki, co przekłada się na wyraźnie mniejsze zużycie energii elektrycznej. Dodatkowo, częste korzystanie z takiej suszarki nie powoduje przesuszania się skóry, co również nie pozostaje bez znaczenia. Suszarki kieszeniowe do rąk zajmują również mniej miejsca. Są wiele węższe od klasycznych i mają bardzo ciekawy design.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *