Sposoby na powiększenie ust

Jeśli uważasz, że masz zbyt małe i wąskie usta i marzysz o tym, aby je powiększyć, w gabinecie lekarskim istnieje sposób na zmianę ich wyglądu.

Wygląd zewnętrzny najczęściej się akceptuje, nawet jeśli nie jest on zadowalający. Czasem pewne wady można tak przekształcić, aby były tak naprawdę zaletami. Niektórzy jednak nie są w stanie zaakceptować swojego wyglądu, który ich razi i ma dużo wad. Jeśli przeszkadzają one na tyle, że utrudniają życie, to zawsze można skorzystać z pomocy medycyny estetycznej.

Jeśli problem ten dotyczy ust i ogólnie twarzy, to zdecydowanie trzeba się wcześniej zastanowić, czy ingerencja chirurgiczna ma sens. Jak zmienić wygląd ust?

[Zastrzyki tłuszczowe ]

Zastrzyki z tłuszczu to najbardziej naturalna metoda na powiększenie ust. Z brzucha albo innej części ciała pobiera się tkankę tłuszczową i umieszcza ją za pomocą zastrzyku w ustach. Muszą to być żywe komórki, bo tylko takie są w stanie naturalnie zachowywać się w nowym miejscu.

Tłuszcz jest wstrzykiwany przez specjalną strzykawkę z giętką igłą. Lekarz, wyciągając ją bardzo powoli, pozostawia w skórze odpowiednią dawkę tłuszczu. Tam, gdzie usta mają być bardziej powiększone, trzeba wstrzyknąć nieco większa ilość. Do tego zabiegu stosuje się znieczulenie ogólne albo miejscowe.

Taki sposób ma wiele zalet. Przede wszystkim wszczepianie własnej tkanki sprawia, że nie ma powikłań. Odpowiedni rezultat widoczny jest przez 6-12 miesięcy. Jest to czas, kiedy należy ocenić, czy wygląd jest zadowalający. Jeśli jest, to zabieg można powtórzyć 2-3 razy i wtedy efekt pozostanie nawet na kilka lat.

Występuje tu też trochę wad. Po wykonaniu zabiegu na ustach pojawi się obrzęk, a tam, gdzie wkłuwana była igła, będą widoczne zasinione miejsca. Tkanka tłuszczowa nie wchłania się całkowicie, dlatego lekkie powiększenie ust pozostanie już na zawsze.

[Powiększanie ust implantami z goretekstu]

Goreteks to sztuczne tworzywo, które wpływa pozytywnie na powiększenie ust. Tkanki ciała akceptują takie sztuczne tworzywo. Implant tego rodzaju występuje w postaci grubej nici z igłą (nić wciąga się pod skórę) albo jako małe materiałowe płatki, które można ciąć (wycięty z nich szablon wsuwa się pod skórę).

Jeśli chodzi o jego zalety, to największą jest długotrwały efekt oraz fakt, że organizm go akceptuje. Prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań jest bardzo małe. Co ciekawe, implanty z goreteksu można usunąć, jeśli ich efekt nie jest taki, jak powinien.

Minusem jego użycia jest to, że przez tydzień po zabiegu usta są bardzo opuchnięte. Później można się przyzwyczaić do tego, że występuje on pod skórą. Minusem jest też fakt, że np. podczas pocałunku implant może się nieznacznie przesunąć.

[Artecol do powiększenia ust]

Ta mieszanka kolagenu i cząsteczek pleksiglasu. Wykorzystując miejscowe znieczulenie wstrzykuje się go pod skórę. Rezultaty są widoczne przez około rok i zabiegi te trzeba ppowtarzać.

Jego największą zaletą jest to, że efekt jest natychmiastowy. Wadą natomiast jest to, że pleksiglas nie wchłania się w skórę, więc małe grudki mogą być widoczne pod skórą. Czasami zdarzają się też reakcje alergiczne.

[Zabiegi aquamidem]

Aquamid to w 97,5% woda, a w 2,5% to hydrożel. Hydrożel działa w ten sposób, że woda zamienia się w galaretkę, dlatego pozostaje cały czas w jednym miejscu. Podczas z znieczulenia miejscowego aquamid jest wstrzykiwany pod skórę.

Wynik jego działania jest trwały i, co istotne, nie wywołuje alergii.

Kilka godzin po zabiegu usta pozostają opuchnięte i zaczerwienione. Zabieg powoduje niemożność korzystania z solarium przez następne dwa tygodnie.

Zapraszamy także na: hmipolska.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *