Samochód na firmę – przemyślany zakup

Samochód to niezbędna rzecz, zdecydowanie ułatwiająca prowadzenie własnej firmy. Wiele osób nie wyobraża sobie uzależnienia się od pośredników, specjalizujących się w przewozach. Zwłaszcza w zawodach, które związane są z częstą koniecznością przemieszczania się, własny samochód to konieczność. Jaki jednak wybrać?

141882934821789700

Istnieją takie zawody, w których posiadanie własnego samochodu jest wręcz niezbędne. Agent ubezpieczeniowy, ciągle poruszający się obsługując stałych klientów i szukając nowych, dostawca małych towarów czy choćby pizzy – to tylko kilka przykładów na to, iż samochód osobowy to niezbędny środek trwały pomagający istotnie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Zakup samochodu osobowego na firmę to także szereg korzyści, które są nieosiągalne dla osób korzystających z prywatnego transportu.

Oczywiście jeśli już zdecydujemy się na taki zakup warto zainwestować nieco więcej gotówki i zadbać o to, by samochód był nie tylko wizytówką nas, jako firmy ale także by zapewniał jak najbardziej ekonomiczną eksploatację a jednocześnie wysoki komfort jazdy. Przykładem może być najnowsza Toyota Yaris, która stanowi połączenie wyżej wymienionych cech.

Przemyślane zakupy w tej dziedzinie decydują, jak będzie postrzegany posiadacz tego samochodu a przecież często pierwsze wrażenie decyduje o tym, jak zachowają się w stosunku do nas potencjalni klienci.
Problemem często jest niski budżet początkującej firmy. Otwarcie własnej działalności gospodarczej może zaowocować dotacja bądź to z Urzędu Pracy, bądź z Unii Europejskiej.

Niestety nie są to jednak wystarczające kwoty, by myśleć o zakupie za nie choćby przeciętnego auta z salonu. Mogą jednak stanowić dość istotny wkład do sumy, jaką zamierzamy przeznaczyć na zakup samochodu osobowego na firmę. Resztę środków pozyskać można, zaciągając kredyt w banku. Istnieje także możliwość zaciągnięcia pożyczki unijnej, która jest oferowana głównie firmom o krótkim stażu, które nie posiadają jeszcze wystarczającej historii kredytowej.

Opcji pozwalających na zakup własnego samochodu jest jak widać wiele i tylko od kupującego zależy, na którą się zdecyduje. Warto zastanowić się więc nad takim rozwiązaniem, gdyż ma ono wiele zalet i znacznie pomaga w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *