Różne wyposażenie w salonach damskich i męskich

Dynamika rozwoju branży fryzjerskiej jest w ostatnim czasie tak duża, że nie jest w stanie jej nie zauważyć nawet osoba ogólnie niezainteresowana takimi tematami. Ludzi całkowicie indyferentnych w stosunku do fryzjerstwa zresztą praktycznie nie ma, ponieważ nawet jeśli jacyś panowie zajmują się strzyżeniem we własnym zakresie w domu, i tak muszą przynajmniej w miarę orientować się, jak wyglądają obecne trendy. Rozwój fryzjerstwa spowodowany jest jednak tym, że takich panów jest coraz mniej. Panie od zawsze były bardzo mocno związane z usługami fryzjerskimi i to się nie zmienia, ale panowie teraz jak nigdy dotąd zaczynają korzystać z usług fryzjera. Zmiana jest tak wyraźna, że rynek zaczął się specjalizować. Skończyły się czasy, kiedy praktycznie wszystkie salony fryzjerskie były salonami ogólnymi, w których strzygły się kobiety, a panowie też czasami wchodzili ukradkiem. Obecnie coraz częściej widzimy salony damskie z prawdziwego zdarzenia, ale też salony męskie, stworzone specjalnie dla panów. W obu rodzajach przybytków potrzebne jest trochę inne wyposażenie.

Przybytki dla pań

Co by się nie działo na rynku usług fryzjerskich, to zawsze panie będą podstawowymi klientkami fryzjerów. One to po prostu uwielbiają, ponieważ fryzjerstwo jest znakomitym sposobem na szybką zmianę czegoś na lepsze w swoim wyglądzie. Farbowanie, strzyżenie, modelowanie – to wszystko jest dla pań bardzo miłym elementem dnia, zwłaszcza jeśli jest to robione w miłej atmosferze. Panie zazwyczaj dokładnie wiedzą, czego chcą i mają ściśle sprecyzowane oczekiwania wobec fryzjerów. Bardzo zależy im także na tym, by ich włosy były odpowiednio pielęgnowane. W tym celu fryzjerzy korzystają z całego arsenału kosmetyków. Pojawienie się większej ilości kosmetyków to element obecnej ewolucji rynku, ale wiąże się on też z pojawieniem się wielu niegodnych zaufania dostawców kosmetyków, co wymusza na fryzjerach ostrożność.

Oprócz dużej ilości kosmetyków, takich jak szampony, odżywki do włosów, ale też oczywiście środków utrwalających fryzurę, salony fryzjerskie dla pań potrzebują szerokiej gamy nożyczek i grzebieni, które Beda przydatne w czasie strzyżenia. Dla pań najważniejsze jest modelowanie, więc będą potrzebne takie rzeczy, jak prostownice i lokówki oraz rzeczy mniejsze, jak wałki, wsuwki, gumki i wiele podobnych drobiazgów. Salon fryzjerski dla pań musi mieć strefę farbowania włosów i niezbędne tam rzeczy. Na koniec trzeba zawsze pomyśleć o szczotkach do rozczesywania włosów. To są rzeczy najważniejsze, w praktyce tylko niewielki ułamek całego wyposażenia.

Przybytki dla panów

Tak jak w połowie minionego wieku panie ruszyły na miasto i zaczęły korzystać z życia jak mężczyźni, tak obecnie panowie zaczynają otwarcie wchodzić do salonów fryzjerskich i zaczynają dbać o swoje włosy. Ta emancypacja panów oznacza, że są oni bardziej zainteresowani włosami i tym, co można z nimi zrobić. Proste strzyżenie maszynką na odpowiednią długość nie wystarcza już praktycznie żadnemu klientowi nowych, specjalistycznych salonów dla mężczyzn. Panowie po prostu stali się bardziej świadomi i chociaż jeszcze dość rzadko jest to świadomość tak rozbudzona, jak świadomość kobiet, kierunek jest na pewno podobny.

Panowie mają swoje wymagania, które można mimo wszystko realizować w dość podobny sposób. Fryzjer będzie potrzebował nożyczek oraz grzebieni, które pozwolą na dokładne strzyżenie. U panów szczególnie ważne są brzytwy i maszynki do strzyżenia, a coraz częściej także akcesoria do farbowania włosów. Jeśli dołoży się do tego środki utrwalające fryzurę i podstawowe kosmetyki, będziemy mieli podstawę

Zobacz więcej na: gabinetnumizmatyczny.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *