Równowaga kwasowo-zasadowa jako klucz do witalności

Jeśli ktoś ma cały czas problem ze złym samopoczuciem, ciągle pojawia się zmęczenie a nie da się go pokonać również przez wzięcie tabletek, zaś wyniki badań cały czas są pozytywne to można się zainteresować czy przypadkiem nie mamy problemu z zaburzeniem równowagi kwasowo zasadowej w organizmie. Jest to sytuacja poważna, ponieważ naruszony zostaje jeden z najważniejszych mechanizmów regulujących w naszym organizmie. To on odpowiada za procesy życiowe i ich odpowiedni przebieg. Zachwianie równowagi może prowadzić do poważnych kryzysów, których rozwiązanie będzie trudne. W wielu sytuacjach w ten sposób dochodzić będzie ro pojawienia się przewlekłych schorzeń.

 

Czym jest pH?

Jeśli tą tematyką będziemy chcieli się zająć trzeba będzie na początek zainteresować się chemią, to jak się zdaje sprawa podstawowa. Oznaczenie pH będzie nam podawać zasadowość albo też kwasowość roztworu. Potencjał wodoru to cecha, która będzie określać nadmiar jonów H+ co ma oznaczać odczyn kwaśny albo też nadmiar jonów wodorotlenkowych OH- i tutaj będziemy mieli do czynienia z odczynem zasadowym. Jeśli będzie równowaga w takiej sytuacji będzie można mówić o odczynie obojętnym.

 

Liczba jonów wodorowych w roztworze będzie określać się właśnie poprzez skalę pH. W ten sam sposób organizm będzie musiał zachowywać odpowiednią dla nas temperaturę, tak samo będzie musiał również zajmować się utrzymywaniem odpowiedniego poziomu pH co dla człowieka zdrowego będzie wynosić mniej więcej między 7,35 a 7,45.

 

Równowaga kwasowo – zasadowa to stan, w którym mamy zachowaną w organizmie odpowiednią proporcję dla kationów oraz anionów, w płynach ustrojowych i będzie to powiązane z odpowiednim pH. Dalej będzie sprawiać, że wszystkie przemiany w procesach życiowych będą przebiegać odpowiednio. Jeśli pojawiać się będzie odchylenia w pH będzie to prowadzić do licznych chorób, może nawet prowadzić do śmierci.

 

Dla naszego organizmu będzie niebezpieczne, gdy poziom pH będzie poniżej 6,8 albo też powyżej 7,8. W Obu przypadkach będziemy mieli do czynienia z poważnymi schorzeniami, które staną się niebezpieczne dla naszego organizmu. Zdecydowanie częściej jednak mamy do czynienia z problemem zakwaszenia, co bezpośrednio powiązane będzie ze złą dietą albo też błędami żywieniowymi jakie będą przez nas popełniane.

 

Żywność kwasotwórcza

Warto pamiętać o tym, że nadmiar produktów kwasotwórczych takich jak mięso, cukry, mąki, makaron, kawa, czarna herbata, alkohol, nikotyna, tłuszcze będą decydować o tym, że pojawi się w naszym organizmie nadmiar kwaśnych składników. W taki sposób będzie się rozwijać zakwaszenie organizmu a dalej może to wpływać na rozwijanie się różnorakich chorób. Nadmierna ilość kwasów może być powiązana z dużym stresem, pospiechem czy też wynikać z prowadzonej diety odchudzającej. Nadmiar leków czy brak ruchu również będzie zwiększać zakwaszenie.

 

Zakwaszenie, jeśli będzie się utrzymywać długotrwale może powodować różne choroby. Będzie się pojawiał problem z osteoporozą, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca, problemy ze stawami. Może występować również problem nadwagi i wiele innych kłopotów ze zdrowiem. Często będzie to również przyczyna zmęczenia, zaburzeń snu, napięć nerwowych, depresji czy zaparć.

 

Trzeba pamiętać, że w ramach kwaśnego środowiska rozwijają się komórki nowotworowe. Jeśli będziemy mieli utrzymany odpowiedni poziom pH to komórki nowotworowe będą ginąć, dlatego będzie to dla nas szansa na zachowanie zdrowia i rzeczywiście będziemy zadowoleni z tego jak będziemy się czuć.

Więcej informacji znajdziesz na: rrrm.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *