Ranking aktualnych ofert lokat bankowych w 2015 roku

Szukając lokat, często zastanawiamy się jakie wskaźniki porównywać w przypadku najlepszych depozytów. Z pewnością oprocentowanie lokat będzie, jednym z kluczowych aspektów, na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając lokatę. Oprócz tego, dla klientów banków również rodzaj kapitalizacji odsetek oraz termin zapadalności będą ważnymi czynnikami.

W celu szybkiego wyboru atrakcyjnej oferty lokaty najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingu lokat. Jest to zestawienie, które porządkuje oferty banków według przyjętych kryteriów. Chodzi właśnie o wysokość oprocentowania, w rankingu opisane są również inny warunki i cechy charakterystyczne depozytów. Przyjrzymy się, które banki oferują obecnie najlepsze warunki na lokatach.

W bieżącym miesiącu najlepsze oprocentowanie, spośród standardowych lokat terminowych oferuje Idea Bank. W przypadku tej oferty oprocentowanie w skali roku wynosi 4%. Termin zapadalności tej lokaty to 3 miesiące. Bank nie wymaga od klientów zakładania konta, jednak dana osoba musi być nowym klientem Idea Banku. Minimalny depozyt może wynieść 1 tys. zł. Jednak osoba może otworzyć jeden depozyt.

Na drugim miejscu wśród najlepszych lokat znalazła się oferta Getin Banku. Na lokacie w tym banku obowiązuje 3,5% w skali roku. Depozyt jest otwierany na okres 2 miesięcy. Na lokatę można wpłacić od 500 zł do 10 tys. zł. Oferta jest możliwa do założenia przez Internet. Kapitalizacja odsetek odbywa się na koniec trwania czasu umownego.

Minimalnie niższe oprocentowanie można znaleźć na lokacie w BGŻ Optima. Wynosi ono 3,2% w skali roku. Depozyt otwierany jest na 3 miesiące. Wcześniejsze zerwanie lokaty nie oznacza utraty odsetek. Bardzo duża zalet jest również możliwość wpłacenia na tą lokatę do 100 tys. zł. Oferta jest skierowana do nowych klientów.

Na rynku można również skorzystać z oferty Raiffeisen Banku, który na swojej lokacie oferuje 3% w skali roku. Lokata mobilna jest zawierana na okres 3 miesięcy. Depozyt może wynieść od 1 tys. do 10 tys. zł. Wraz z lokatę otrzymujemy aplikację mobilną, która pozwala na zarządzanie oszczędnościami w Raiffeisen Banku.

Sprawdź również pełne porównanie lokat bankowych na oszczednoscionline.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *