PUR w izolacji termicznej domu – obniżanie kosztów i ratowanie natury

Izolacja termiczna naszego domu nie jest dzisiaj opcją, a koniecznością dla zachowania właściwego komfortu. Wymusza to na nas przede wszystkim prawo, ale także rozsądek ekonomiczny i rozsądek ekologiczny. Naszym podstawowym celem jest bowiem uzyskanie odpowiedniego komfortu termicznego w naszym domu, a nie jest to łatwe szczególnie w zimie.

Nasz dom musi być ogrzewany, ponieważ powinno być w nim cieplej niż poza domem. Wymaga to zastosowania energii zdobywanej najczęściej z paliw kopalnych, których spalanie jest drogie i szkodzi środowisku naturalnemu głównie w wyniku emisji gazów cieplarnianych. Istnieje oczywiście możliwość zignorowania strat ciepła wynikających z jego prostej dyfuzji i podania większej ilości energii do domu, ale jest to rozwiązanie niemądre. Znacznie taniej i bardziej ekologicznie jest zastosować systemy blokujące ucieczkę ciepła z naszego domu. Są to systemy ocieplenia, które oprócz zmniejszenia rachunków za ogrzewanie i przyczyniania się do spowolnienia ocieplania klimatu, są w stanie stworzyć także barierę przeciwko promieniu UV i chronią nas przed zjawiskami pogodowymi typu grad czy wichury.

Do stworzenia skutecznej izolacji termicznej potrzebny jest dobry materiał i zazwyczaj jeszcze lepszy fachowiec, który dla nas instalację zaplanuje i wykona. Coraz częściej sięga się po pianki poliuretanowe nanoszone techniką natryskową. Naszym celem jest najczęściej to, by nie musieć ogrzewać domu, kiedy temperatury są dodatnie i by potrzeby w tym względzie były jak najmniejsze w czasie mrozów. Pianki PUR cechują się wyjątkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co pozwala nam osiągnąć ten cel, ale posiadają także inne cechy, które wywyższają je nad inne opcje.

  1. Doskonała adhezja – pianki poliuretanowe nakłada się bezpośrednio na izolowane powierzchnie poprzez natrysk. Pozwala to łatwo dochodzić w trudno dostępne miejsca i tworzyć izolacje praktycznie na każdym materiale, ponieważ PUR cechuje się znakomitą przyczepnością.
  2. Brak mostków termicznych – izolacja z pianek PUR jest jednolita, co pozwala na wyeliminowanie szczelin, mostków ciepła i połączeń, które są główna wadą innych technologii. W takich miejscach traci się bardzo dużo energii mimo posiadania izolacji termicznej. Przy piankach PUR te straty nie istnieją.

III. Cienka izolacja – założony efekt izolacji z piankami poliuretanowymi można osiągnąć już przy połowie grubości odpowiedniej warstwy styropianu.

  1. Blokowanie wody i hałasu – powierzchnie PUR to dodatkowa izolacja hydrologiczna i przeciw hałasowi.

Więcej dowiesz się na: izolacjebrzesko.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *