Od czego zazwyczaj zależy powracalność klientów?

Zdobycie i utrzymanie grona lojalnych klientów wymaga skrupulatnie prowadzonych działań i przemyślanych strategii, które przełożą się na oczekiwane efekty. Oprócz tego istotne jest dostarczanie klientowi tego, co potrzebuje oraz prowadzenie firmy w sposób dla niego oczywisty i zrozumiały.

Priorytet firmy

Klient, który ma do czynienia z usługami bądź produktami, które w jakiś sposób wywołują u niego wątpliwości, zrezygnuje i nie skorzysta. Marka powinna działać przede wszystkim solidnie i rzetelnie. To, co przyciąga klienta to wysoki poziom świadczonych usług oraz wysoka jakość sprzedawanych produktów. Nawet najlepsza strategia marketingowa nie przyniesie rezultatów, jeśli marka nie będzie w stanie zaoferować klientowi tego, na czym najbardziej mu zależy – jakości.

Poczucie wyjątkowości

Kierowanie oferty do konkretnych grup to świetny sposób na to, by klient poczuł, że jest ważny dla marki. Bezpośrednie zwrócenie się do niego za pomocą konkretnych narzędzi będzie świadczyło o istnieniu komunikacji dwukierunkowej i dowodziło, że potrzeby klienta są dla marki niezwykle ważne.

Oferty specjalne

To, co jest szczególnie ważne dla klientów to oczywiście korzyści. Dlatego tak wiele marek wykorzystuje programy partnerskie. Ich celem jest zbudowanie trwałej relacji z klientem poprzez zaangażowanie go i przekonanie do czynnego udziału w programie, czego efektem będzie otrzymanie atrakcyjnej nagrody. Takie rozwiązanie musi być jednak dostosowane do oczekiwań klientów, dlatego w tym przypadku konieczne jest stworzenie oferty, ale również zachowanie elastyczności, czyli modyfikowanie jej tak, by była odpowiedzią na potrzeby klienta. Programy lojalnościowe (np. od ZenCard) są najlepszym sposobem na analizę działań firmy, ponieważ pokazują rzeczywiste zainteresowanie konkretną propozycją marki. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można podejmować kolejne działania lub udoskonalać te, które zostały zaakceptowane przez docelowe grono klientów.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *