Na czym polega aktywna sprzedaż?

Nie jeden prywatny handlowiec zdaje sobie sprawę, jak trudno aktualnie prowadzić i utrzymywać działalność gospodarczą. Wielu klientów woli korzystać z większych supermarketów, rozpoznawalnych marek, wybiera centra handlowe i duże dyskonty. Oznacza to poważne kłopoty dla mniejszych przedsiębiorstw. Czy aktywna sprzedaż ratuje przed upadkiem? Na czym się opiera?

Przyrost konkurencji, wygórowane oczekiwania klientów, problemy finansowe sprawiają, że każdy właściciel działalności powinien generować podwójne zainteresowanie. Nie może zatem dziwić fakt, że normalny handlowiec wybiera aktywną sprzedaż.

O aktywnej sprzedaży należy mówić w odniesieniu do sprzedawców, którzy wychodzą z inicjatywą. Zakres działania zależy od personalnych potrzeb, ale zazwyczaj jest to uprzejma i luźna pogadanka, porady, pomoc w znalezieniu towarów, oferowanie dodatkowych zakupów, polecanie promocyjnej grupy towarów czy skupianie uwagi na droższych przedmiotach. To często właściwie przygotowana reklama, która budzi zaskoczenie i składania do skorzystania z niepowtarzalnej oferty.

Tak naprawdę aktywna sprzedaż jest skutkiem poważnej sytuacji gospodarczej. {Z roku na rok coraz trudniej znaleźć klientów, stałą grupę odbiorców. Sprzedawcy zakładają, że prezentowanie oferty lub konkretnych produktów pozytywnie wpłynie na wyniki sprzedaży.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *