Kto nadaje się na lidera?

Najczęściej renomowane korporacje zatrudniają wielu podwładnych, którzy pracują w różnych działach i wykonują zróżnicowane zadania. Każda odrębna jednostka składa się z kilku podwładnych i menadżera, który monitoruje i rozdziela obowiązki. Jakie predyspozycje powinien posiadać wzorowy przełożony? Czym powinien się wyróżniać?

Praca kierownika działu jest bardzo odpowiedzialna i często stresująca. Przede wszystkim dlatego, że jedna osoba ponosi odpowiedzialność za czyny całego zespołu i wykonywanie kluczowych projektów. Musi umiejętnie zarządzać personelem i wykazywać się cechami, które poprawią współpracę.

Lider zespołu powinien być pewny siebie, osiągać zamierzone cele, efektywnie delegować zadania, pokojowo załatwiać konflikty, mieć dobre relacje z każdym podwładnym, wzbudzać respekt, wykazywać ludzkie podejście} i pomagać w kryzysowych sytuacjach.

Stanowisko menadżera to poważne wyzwanie, szczególnie dla początkujących w branży. Aczkolwiek po czasie daje wiele satysfakcji i uczy pokory. Poza tym warto wiedzieć, że jeśli kandydat na lidera nie posiada podstawowych cech przywódczych nie może starać się o takie stanowisko.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *