Kto jest reprezentantem spółki partnerskiej?

Zgodnie z przepisami spółka partnerska powinna być reprezentowana przez wszystkich członków. Dlatego też problemy do rozwiązania dzielone są po równo i realizowane samodzielnie. Jest to rozwiązaniem wskazywane najczęściej, a nie przymus i obowiązek. Czy jeszcze sposoby można wybrać, żeby spółka posiadała reprezentanta?

Obecnie znanych jest przynajmniej kilka opcji ustalania reprezentacji. Zazwyczaj to umowa spółki zatwierdza przedyskutowane zasady i obliguje wskazane osoby do spełniania podstawowych obowiązków.

Po pierwsze istnieje zasada, zgodnie z którą każdy wspólnik może działać w imieniu spółki. Wtedy wszyscy mają identyczne prawa. Czasami niektórzy członkowie nie dostają możliwości decyzyjnych na rzecz innych lub wyłonieni kandydaci są ograniczeni przepisami.

Podsumowując, o podziale funkcji szczegółowo mówi umowa, która generowania jest w momencie otwierania działalności gospodarczej. Ustalenia w niej zapisane mogą być modyfikowane jedynie z ważnych powodów, np. dotychczasowy reprezentant nie żyje. W pozostałych sytuacjach należy realizować przepisy wprowadzone na początku.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *