Kiedy właściciel sklepu internetowego musi zamontować kasę fiskalną?

W ostatnim czasie założono wiele sklepów on-line. oferują różne przedmioty, głównie niedostępne na dużą skalę lub niespotykane w kraju. Przyciągają niskimi cenami i w szybkim tempie zdobywają oddanych klientów. Czy na podstawie dużych przychodów sklep internetowy musi zaopatrzyć się kasę fiskalną?

Po pierwsze należy powiedzieć, że wpływ na zainstalowanie kasy fiskalnej ma uzyskany w ciągu roku obrót. Oznacza to, że gdy przedsiębiorca przekroczy 20 tys. zł przychodów rocznie, wówczas musi zaopatrzyć się w sprzęt rejestrujący wszystkie przeprowadzone transakcje.

Poza tym funkcjonują branże, w których bez względu na obroty, trzeba założyć kasę fiskalną. Wśród nich wymienić należy sprzedać gazów, elementów oraz całego silnika, przyczep, telewizorów, aparatów fotograficznych oraz wyrobów tytoniowych.

Warto jednak wspomnieć, że jeśli przedsiębiorstwo nie ma kasy fiskalnej musi inaczej kontrolować realizowaną sprzedaż. Zwykle właściciele otwierają ewidencję, w której notują transakcje lub archiwizują historię przelewów w banku lub na poczcie.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *