Jakimi zabiegami medycyny estetycznej warto się zainteresować?

Z roku na rok rośnie popularność tych zabiegów, które wykorzystują medycynę estetyczną. Można mówić nie tylko o coraz lepszej technologii, ale również o tym, że systematycznie rośnie ich skuteczność i bezpieczeństwo. Kolejne zabiegi są też coraz mniejszym obciążeniem dla samego pacjenta. Które z nich można zatem uznać za najbardziej interesujące? Jednym z najciekawszych wydaje się wypełnianie zmarszczek botoksem, nie da się bowiem ukryć, że w ostatnich latach rynek medycyny estetycznej należy przede wszystkim do toksyny botulinowej. Przyczynia się do tego przede wszystkim charakterystyczna dla niej umiejętność prowadzenia do blokady impulsów nerwowych, a tym samym likwidowanie tych skurczów mięśni, które ponoszą odpowiedzialność choćby za tworzenie się zmarszczek. Jeśli substancja zostanie wprowadzona pod skórę, a odbywa się to z wykorzystaniem bardzo cienkiej igły, dochodzi do wypełniania zmarszczek botoksem.

 

Zabieg jest nie tylko bezbolesny, ale również atrakcyjny cenowo, a jednocześnie nie ogranicza w żaden sposób aktywności pacjenta. Co więcej, jego efektami można się cieszyć nawet przez pół roku, co również można uznać za jego atut. Innym rozwiązaniem, które można dziś uznać za wyjątkowo atrakcyjne, jest osocze bogatopłytkowe, które jest wykorzystywano w procesie regenerowania skóry pacjenta. Osocze to prawdziwy hit medycyny w kilku ostatnich sezonach, a na jego popularność może wpływać choćby to, że sama substancja jest pozyskiwana bezpośrednio z krwi pacjenta. Jej umieszczenie pod skóra jest konsekwencją delikatnych nakłóć, na jakie decyduje się lekarz. Nakłucia te mają różną głębokość i nie tylko przyczyniają się do tego, że tkanka się lepiej regeneruje, ale również sprawiają, że dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu. Najważniejszym celem zabiegu jest poprawa ogólnego wyglądu cery. Ta staje się promienna i odświeżona, pełna blasku, bardziej elastyczna oraz wypoczęta.

 

Nawet, jeśli zmarszczki i inne niedoskonałości nie znikają, można mieć pewność, że dojdzie do ich redukcji. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby podobny zabieg był dokonany na dłoniach lub na dekolcie. Jeśli naszym marzeniem jest wykonanie profesjonalnego liftingu, a obawiamy się, że zabieg ten może się okazać zbyt drogi, możemy liczyć również na nici liftingujące. Te są wprowadzane pod skórę z wykorzystaniem bardzo cienkich igieł i są w stanie widocznie unieść brwi, a nawet poprawić owal naszej twarzy. To także jedno z najskuteczniejszych rozwiązań wówczas, gdy zależy nam na widocznej poprawie skóry szyi. Modna jest też mezoterapia określana często jako jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jej atutem jest choćby to, że możliwe staje się wykonanie jej nie na jednej, ale na wielu częściach ciała, zarówno na twarzy, jak i na szyi, dekolcie oraz dłoniach.

 

Zabieg pozwala na wprowadzenie pod skórę specjalnie dobranych koktajli, które zawierają substancje pozytywnie wpływające na jej stan. Co ważne, już same nakłucia okazują się bardzo pozytywne, sprawiają bowiem, że skóra lepiej się regeneruje. W wielu gabinetach pojawiają się również nowoczesne urządzenia, o których do tej pory nie mogło być mowy. Tu na pierwszy plan wysuwa się Ultraformer, a więc specjalne urządzenie, które wykorzystuje falę ultradźwiękową do podgrzewania tkanek. W konsekwencji dochodzi do ich obkurczania, a organizm produkuje więcej kolagenu niż zazwyczaj. Nasza skóra jest nie tylko wizualnie młodsza, ale i zdecydowanie bardziej jędrna, co prowadzi również do zaniku zmarszczek. Zabieg można wykonywać przez cały rok, choć nadal jest on dość kosztownym rozwiązaniem.

 

Inni odwiedzili również: danbron.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *