Jakie zmiany w przekazywaniu 1% podatku?

Od jakiegoś czasu każdy podatnik może uwzględnić w swoim zeznaniu 1% podatku na cele charytatywne lub organizacje o charakterze publicznym. Niestety systematycznie przepisy są modyfikowane i nie każdy wie, jak powinien przeprowadzić te czynności. Na jakich zasadach odpisać 1% podatku w obecnym roku?

W zgodzie ze zmianami ustawowymi podatnik uzyska więcej czasu na decyzję o wspieraniu dowolnej organizacji oraz sprawniej załatwi wszystkie kwestie formalne. Oprócz tego wprowadzone zostaną programy, które przeanalizują wszystkie fundacje, które starają się o pomoc. Głównie wymogi umowne, funkcjonowanie zgodne z prawem oraz pozostałe kwestie administracyjne.

Aby środki zostały przekazane na cele charytatywne podatnik powinien podać poprawny numer KRS organizacji oraz złożyć swoje zeznanie podatkowe w US. Jeśli numer okaże się niewłaściwy, wówczas pieniądze przejdą na Skarb Państwa.

Reasumując, podatnik powinien wybrać cel finansowania oraz właściwie wypełnić PIT i przekazać do najbliższej placówki. W przypadku pomyłek fundusze zostaną wstrzymane i przekierowane do budżetu państwa.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *