Jakie są różnice w sprzęcie u fryzjera damskiego i męskiego?

Fryzjerstwo przechodzi obecnie bardzo dynamiczne zmiany. Związane jest to oczywiście zmianami na rynku i tym razem zmiany przyszły z bardzo nieoczekiwanego kierunku. Sygnał do postawienia świata modelowania włosów na głowie dali bowiem mężczyźni, którzy zazwyczaj z fryzjerami mieli mało wspólnego. Najczęściej po prostu skracali nieznacznie włosy, prosili o najprostszą usługę maszynką do włosów i uciekali. Związane to było z określoną modą na męskie fryzury o maksymalnej prostocie, a efekt tego był taki, że fryzjerstwo dla mężczyzn było tylko dodatkiem do fryzjerstwa damskiego. Istniały salony fryzjerskie i tak naprawdę były to salony fryzjerskie dla kobiet, w których tylko jako dodatek obsługiwano także mężczyzn. Właśnie na większą skalę zaczynają się pojawiać salony fryzjerskie dla mężczyzn i można zauważyć różnicę w wyposażeniu pomiędzy oboma przybytkami.

Co znajdziemy w salonie dla pań?

Chociaż zachodzących zmian nie da się nie zauważyć, nie zmienia się w niczym fakt, iż to panie są dzisiaj głównymi klientami na rynku fryzjerskim i to prawdopodobnie nie zmieni się nigdy. Panie po prostu mają większe potrzeby odnośnie fryzjerstwa, ponieważ mają ogólnie większe potrzeby odnośnie usług związanych z tak zwanym przemysłem piękna. Nie da się też nie zauważyć, że panie zazwyczaj mają więcej do zrobienia z włosami, bo chociaż trendy się zmieniają, panowie cały czas mają włosy raczej krótsze i mniej ekstrawagancko ułożone.

Salon fryzjerski dla pań urządzony jest w sposób klasyczny, czyli koniecznie musi posiadać suszarki, lokówki i prostownice, które pozwolą odpowiednio układać włosy. Pomagają w tym wsuwki czy wałki, a także odpowiednie szczotki do rozczesywania i modelowania. Zawsze bardzo ważnym elementem są nożyczki i grzebienie, czyli główny atrybut każdego fryzjera, jak również chemia i przyrządy do utrwalania fryzury. Do tego koniecznie trzeba jeszcze doliczyć przyrządy do farbowania włosów oraz bardzo szeroki wachlarz kosmetyków.

Kosmetyki zasługują na osobną wzmiankę, ponieważ wiele zabiegów wykonywanych na kobiecych włosach to zabiegi bardzo je uszkadzające lub przynajmniej uszkadzaniem grożące. Radzić z tym sobie trzeba za pomocą odpowiednich kosmetyków i salon fryzjerski musi je bardzo mocno segregować, ponieważ obecnie na rynku działa cała masa producentów chemii dla fryzjerstwa, ale niewielu z nich oferuje naprawdę porządne produkty. Klientki zwracają dużą na jakość oferowanych im kosmetyków i różnych kuracji leczących włosy.

A co będzie w salonie dla panów?

Salony fryzjerskie dla panów powstały z prostego powodu: pojawił się większy popyt. Często będą to miejsca dość nietypowe, ponieważ wyewoluowały z dwóch tradycji. Pierwsza z nich to tradycja golibrody, a druga to tradycja odnowy biologicznej. Odnowa biologiczna i brody to dwie mody mężczyzn, które zapoczątkowały trend stawiający na większą dbałość o swój wygląd i o modę u panów. Panowie, w swoim stylu, od razu rzucili się na ten trend na poważnie i dzisiaj bardzo często wiedzą o włosach i o modzie tyle samo, co bywalczynie salonów dla kobiet, a niekiedy ich świadomość jest nawet większa. W parze z tym idą odpowiednie oczekiwania.

Co ciekawe, podstawowe wyposażenie salonu dla mężczyzn wcale nie jest zaskakujące: nożyczki, grzebienie, szczotki, proste kosmetyki utrwalające i pielęgnujące, maszynki do włosów i brzytwy. Jedyny element z absolutnie koniecznych, który może w najmniejszym stopniu zaskakiwać, to wymogu posiadania dobrego sprzętu do farbowania włosów, ponieważ panowie coraz częściej decydują się na poprawę swojego koloru włosów.

Sprawdź również masterglass.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *