Jaką pomoc UE oferuje początkującym przedsiębiorstwom?

Osoba, która pragnie posiadać własną działalność gospodarcza ma świadomość, że kapitał na start musi być na tyle wysoki, żeby pokryć najważniejsze wydatki. Zazwyczaj jest ich bardzo dużo, dlatego lepiej odłożyć większą sumę. Czy Unia Europejska wspiera młodych i kreatywnych przedsiębiorców, którzy nie mogą opłacić swojego biznesu?

Od wielu lat UE systematycznie pomaga polskim przedsiębiorcom na różnych polach. Po pierwsze dostarcza fundusze na otwarcie własnej firmy, doinwestowanie działalności, zakup sprzętu oraz bieżące problemy.

Dodatkowo ogłasza konkursy, w których stara się dotować różne branże, rodzaje działalności, niweluje wybrane komplikacje, poszukuje zajęcia dla osób bez pracy, załatwia formalności i aktywizuje zawodowo osoby starsze.

Co roku pieniądze dostają również powiatowe urzędy pracy na rozbudowę placówek, odświeżenie systemu, dotowanie mniejszych przedsiębiorców oraz załatwianie zwyczajnych spraw. Reasumując, UE inwestuje ogromne pieniądze na rzecz mniejszych firm w Polsce i walczy o poprawę kondycji gospodarczej kraju.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *