Jak powinno wyglądać rozliczenie korepetytora?

W ostatnim czasie większość uczniów i studentów korzysta z usług korepetytora. Pobierają dodatkowych lekcji z Wszystkich przedmiotów, gdyż nie są w stanie samodzielnie opanować tematu. W związku z tym propozycji udzielania korepetycji jest coraz więcej. Wysokie zyski zmuszają do rozliczeń z urzędem skarbowym. Jak musi to uczynić prywatny nauczyciel?

W zgodzie z przepisami z karty podatkowej może korzystać praktycznie każdy korepetytor, bez patrzenia na pensję. Liczy się jednak liczba godzin na odpłatną edukację.

Jest to ciekawa metoda, gdyż nie trzeba posiadać ksiąg rachunkowych, składać zeznania podatkowego, a jednocześnie można obniżyć obciążenia podatkowe.

Warto natomiast pamiętać, że w przypadku karty podatkowej nie należy prowadzić dodatkowej firmy (oprócz udzielania korepetycji) oraz przyjmować podwładnych na dowolną umowę o pracę.

Stawka opodatkowania liczona jest na podstawie rodzaju proponowanych usług, ilości mieszkańców miejscowości, pracowników oraz czasu pracy w ciągu miesiąca. Kwoty zaczynają się od 230 zł (w przypadku pracy do 48 godzin w miesiącu) do ponad 705 zł, jeśli korepetytor pracuje ponad 96 godzin miesięcznie.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *