Czym jest wolontariat pracowniczy?

Celem każdego wolontariatu jest wypełnianie poleceń lub udzielanie pomocy. Jednak tym różni się od standardowego zatrudnienia, że nie przydziela się wynagrodzenia. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem zaczyna cieszyć się wolontariat pracowniczy? Na czym polega? Kiedy i dla kogo jest prowadzony?

Przede wszystkim trzeba wyjaśnić, że wolontariat to dobrowolne działanie na rzecz innych, którzy są w potrzebie lub będą dziękować za poświęcony czas. W nawiązaniu do wolontariatu pracowniczego wszystko dzieje się w przedsiębiorstwie.

Liczy się wykonywanie obowiązków, o których nie wspomniano w umowie, a jednocześnie nie będą w żaden sposób premiowane. Najczęściej jest to przyuczanie nowych pracowników, prowadzenie warsztatów dla studentów, oprowadzanie po firmie, omawianie wszystkich stanowisk, odpowiadanie na pytania i przekazywanie przydatnych wskazówek.

Podsumowując, wolontariat pracowniczy przeznaczony jest dla zatrudnionych, którzy chcą się sprawdzić w innej roli, ale jednocześnie mogą poświęcić czas na wykonanie niestandardowych zadań. Trzeba wspomnieć, że taka pomoc przełożonego ma wielkie znaczenie i może stanowić atut w CV lub liście motywacyjnym.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *