Czy klimatyzacja jest potrzebna pracownikom biura?

Lato to piękny czas, ponieważ młodzież odpoczywa od obowiązków szkolnych, a na dworze jest sprzyjająca pogoda. Niestety temperatura nie jest przychylna urzędnikom biurowym, którzy dzień pracy spędzają w małych pomieszczeniach. Czy na tej podstawie właściciel musi załatwić klimatyzację, żeby podnieść warunki pracy?

Okazuje się, że zgodnie z ustaleniami Kodeksu pracy najważniejszym obowiązkiem kierownika jest zapewnienie ludzkich warunków zatrudnienia. Ze względu na to musi zatroszczyć się o umeblowanie oraz odpowiednie wentylowanie pomieszczeń.

Obowiązują jednak limity, które dokładnie mówią, że temperatura w biurach nie powinna być mniejsza niż 18 st. i większa niż 30. Za najlepszą i wygodną wskazuje się taką w granicach 21 st. Niestety w lecie jest zazwyczaj wyższa i utrudnia funkcjonowanie zatrudnionym. W związku z tym odpowiednim rozwiązaniem jest zamontowaniem klimatyzacji, która zagwarantuje właściwy obieg powietrza i świeżość bez uchylania okien.

Od czasu do czasu przyczyną za wysokiej temperatury są urządzenia znajdujące się w pomieszczeniu, które generują dodatkowe ciepło i negatywnie wpływają na pracowników. Należy zatem zagwarantować dodatkowe chłodzenie dla komputerów i innych maszyn znajdujących się w biurze.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *