Czy atmosfera działa na podwładnych?

Analizy organizowane od dawna potwierdzają, że dla pracowników pierwszorzędne znaczenie ma właściwa atmosfera. Nawet wynagrodzenie nie ma dla personelu tak dużego znaczenia jak przyjacielskie relacje ze współpracownikami i pracodawcą. W związku z tym domowa aura tak bardzo działa na samopoczucie kadry?

Nie da się ukryć, że dobrze zgrana grupa funkcjonuje lepiej niż skłócony zespół. Oznacza to, że atmosfera ma wpływ na wyniki pracy. Poza tym niweluje stres, kłopoty ze skupieniem uwagi, wyklucza mobbing i niebezpieczną rywalizację.

Duży wpływ na udane relacje między współpracownikami ma polityka przedsiębiorstwa. Jeśli wszyscy są dla siebie kolegami łatwiej złapać rodzinne więzi. Jednak korporacje, które wciąż wyznają stare przekonania i bardzo oficjalną komunikację notują więcej konfliktów wewnętrznych.

Reasumując, nie należy zapominać, że kierownik powinien być traktowany z odpowiednim szacunkiem. Wypada jednak, żeby wykazywał ludzkie oblicze, gdyż zdecydowanie ułatwia pracę podwładnym oraz nie generuje spiętej i toksycznej atmosfery.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *