Co musi mieć na wyposażeniu fryzjer męski, a co mieć powinien fryzjer damski?

Fryzjerstwo przechodzi właśnie poważną metamorfozę. Nie zmienia się oczywiście jego istota, ale mówimy tutaj o rynku, na którym bardzo przekształcił się popyt. Fryzjerzy przestają już być przyjaciółmi kobiet, którzy ran na jakiś czas zajmą się na szybko także panami. Obecnie fryzjerzy coraz częściej oferują usługi o wysokim stopniu specjalizacji, co nieraz oznacza, że będziemy mieli do czynienia z salonami tylko dla kobiet i z salonami tylko dla mężczyzn. Takie podziały istniały już dawniej, kiedy kobiety spędzały długie godziny nad doprowadzaniem się do perfekcji, a panowie masowo poprawiali brodę i wąsy oraz usztywniali swoje fryzury. Przez ostatnie dekady panowie zaczęli sobie radzić sami i tylko od czasu do czasu chodzili na szybkie strzyżenie. To się jednak diametralnie zmieniło w ciągu ostatniej dekady, ponieważ był to czas eksploracji przez panów świata urody. Kiedy okazało się, że także oni mają odpowiednie wymagania i oczekują od fryzjera, że będzie w stanie zrobić dla nich coś wyjątkowego, na pewno nie na chybcika, koniecznym stało się rozdzielenie salonów dla panów i pań. Siłą rzeczy oba typy salonów zaczęły charakteryzować się swoim unikalnym wyposażeniem, chociaż oczywiście przenika się ono bardzo mocno. Włosy to w końcu zawsze włosy.

Specyfika salonów dla pań

W salonach dla kobiet zazwyczaj jest ogólnie więcej Reczy, chociaż szkieletowe wyposażenie wcale nie jest specjalnie duże. W pierwszej kolejności są to zawsze nożyczki, bardzo różne nożyczki, ponieważ każdy sposób strzyżenia wymaga swoich nożyczek. A do każdego rodzaju nożyczek potrzebne są jeszcze odpowiednie grzebienie. Panie potrzebują również szczotek rozczesujących i modulujących oraz suszarek do włosów. Ze sprzętu elektrycznego niezbędne są jeszcze lokówki i prostownice, a akcesoriami komplementarnymi w stosunku do nich są różnego rodzaju gumki, wsuwki i wałki, które modelują włosy lub przytrzymują fryzurę. Do utrwalania fryzury używa się oczywiście także chemii, a chemia, czyli kosmetyki, to element niezbędny także ze względu na rożne kuracje leczące włosy.

Specyfika salonów dla panów

W kwestii salonów dla panów zacząć trzeba od tego, że bardzo często mają one charakter Spa czy gabinetu odnowy biologicznej, ponieważ panowie mimo wszystko cały czas nie są zainteresowani siedzeniem całego dnia u fryzjera. Chociaż w ich przypadku nie ma już klasycznego strzyżenia „na krótko”, cały czas jeszcze bardzo ważnym elementem wyposażenia męskich salonów są brzytwy oraz maszynki do golenia. Żaden salon się bez nich nie obejdzie. Do tego oczywiście trzeba doliczyć klasyczne nożyczki oraz grzebienie pozwalające na wykonanie każdego potrzebnego cięcia. Szczotki w salonach dla mężczyzn znajdują mniejsze zastosowanie, ale już przybory do farbowania włosów są jak najbardziej potrzebne. Nie można oczywiście też zapominać o środkach utrwalających fryzurę i o kosmetykach.

Kosmetyki to obecnie bardzo ważna kwestia, ponieważ rozwój rynku fryzjerskiego spowodował, że pojawiło się wielu nowych producentów z nowymi ofertami tak w zakresie produktów dla mężczyzn, jak i w zakresie produktów dla kobiet. Natłok nowych produktów nie oznacza jednak, że pojawiła się tutaj ostra konkurencja, ponieważ bardzo wiele z tych produktów jest niskiej jakości i w obu rodzajach salonów fryzjerskich konieczne jest bardzo dokładne badanie tego, co będzie do salonu kupowane. W nowoczesnym salonie odpowiednie dbanie o włosy jest równie ważne, co ich przycinanie i modelowanie, a dotyczy to w różnym stopniu salonów fryzjerskich dla mężczyzn i salonów fryzjerskich dla kobiet.

Inni odwiedzili również: mazur.elk.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *