Ciekawa moda sportowa

Aktywność to coraz częściej sposób na życie , a sportowcy i różni trenerzy przejmują rolę celebrytów w naszej świadomości. Masowymi trendami zaczynają rządzić zdrowie, ekologia i wszystko to, co jest dobre dla naszego ciała i tym samym dla naszego ducha. Na szczęście przemysł odzieżowy zaczyna dostrzegać, że ludzie lubiący ruch wcale nie są nudni i też chcą się ciekawie ubrać. Moda na zdrowy tryb życia staje się elementem mody na odpowiedni wygląd w ogóle, a to już jest klasyczne pole mody rozumianej jako ubrania. Dbamy o siebie, dbamy o wygląd ciała i stroju, jesteśmy świadomymi konsumentami i uważamy na to, co jemy. Czy to jest zła moda? Na pewno nie.

W naszym stroju dochodzi do wielu mniejszych i większych rewolucji. Są elementy antypoślizgowe, odprowadzające wilgoć, wodoodporne i dobrze oddychające. Jest praktycznie i nie da się temu zaprzeczyć, ale trzeba podkreślać, że praktyczność nie jest już przeciwieństwem dobrego wyglądu. Współczesna moda stawia na równi praktyczność stroju i jego prezencją. Zupełnie nowa gałąź przemysłu odzieżowego zaczyna dla nas tworzyć rzeczy z nietypowymi właściwościami, na przykład chroniące nas skutecznie przed wiatrem i zimnem, ale do tego jeszcze skutecznie zwalczające bakterie. Polscy projektanci w cale nie pozostają z tyłu za peletonem. Zajmują się oni tkaninami wyposażonymi w siatki, papier, a nawet neopren, dzięki czemu tworzą innowacyjne ubrania.

Taka moda nie jest już tylko niszą wyspecjalizowanych marek. Zaczyna ona wchodzić na salony, gdyż interesują się nią największe domy mody włączając nietypowe tkaniny do swoje repertuaru. Nazywane jest to trendem athleisure, co w wolnym tłumaczeniu oznacza mariaż stylu sportowego ze stylem nieformalnym. Jesteśmy dynamiczni na co dzień dlatego, że lubimy tacy być.

Jeszcze do niedawna mięliśmy do czynienia w świecie mody sportowej przede wszystkim z takimi propozycjami, jak czarne i zupełnie bezkształtne dresy lub obszerne, workowate koszulki. Dzisiaj w ich miejsce wchodzą legginsy i obcisłe topy w żywych kolorach, z których tryska pozytywna energia. Nie ma już sztampowych wzorów i małego logo marki na pustym tle. Zamiast tego jest abstrakcja, kolory, szalona kreska, a nawet po prostu żywcem przełożone na tkaninę fotografie. Doszliśmy do takiego momentu w historii mody, że każdy projektant ma w swojej szafir szary dres, a z pętelkowej „dresówki” stara się zrobić co tylko się da: od spodni do porannego treningu, po wyjściową sukienkę na ważny bal. Ba, puchowe kamizelki z ortalionu pojawiają się dzisiaj nawet na wybiegach u Chloe, więc rewolucja trwa.

Zobacz również projektlodz.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *