Chcesz zainwestować w mieszkanie na wynajem? Sprawdź oferty deweloperów!

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na inwestowanie w nieruchomości. Dużym powodzeniem cieszą się przede wszystkim mieszkania na wynajem. Jak można zarobić na takiej inwestycji jak najwięcej?

Mieszkanie na wynajem to szansa na atrakcyjny zarobek. Właśnie dlatego z takiej metody inwestycyjnej korzysta obecnie coraz więcej osób. Aby mieszkanie na wynajem okazało się dobrą inwestycją pieniędzy, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

Od dewelopera czy z drugiej ręki?

Mieszkanie możemy kupić zarówno jako nowe, gdy wykonał je deweloper, jak również jako używane – z rynku wtórnego. Jeśli chcemy kupić nieruchomość inwestycyjną, zarówno nowe, jak i używane nieruchomości są atrakcyjną ofertą. Gdy jednak nie chcemy kłopotać się kompleksowymi remontami, lepszym wyborem będzie deweloper. Nowe mieszkanie możemy zakupić także jako wykończone „pod klucz” – wtedy prace wykończeniowe wykona za nas ekipa dewelopera, więcej na ronson.pl. Koszty rozpoczynają się już od około 450 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Kawalerki od deweloperów najbardziej popularne

Gdy chcemy kupić mieszkanie na wynajem, warto przede wszystkim skoncentrować się na tych o mniejszym metrażu. Kawalerki są chętnie wybierane przez singli i pary, ale również mogą być doskonałym wyborem do wynajmu krótkoterminowego – turystycznego. Wtedy możemy znaleźć je w ofertach jako apartamenty na wynajem. Dodatkowym plusem zakupu kawalerki jest jej łatwa sprzedaż i szybki wzrost na wartości. Nabywcę kawalerki znajdziemy szybciej niż na mieszkanie o większym metrażu.

Warto zwrócić uwagę na wyposażenie jakie oferuje deweloper

Jeżeli chcemy zarobić na mieszkaniu na wynajem, powinniśmy pamiętać także o jego wyposażeniu. Szybciej znajdziemy zainteresowanych mieszkaniem, które jest nowocześnie urządzone, a także posiada komplet potrzebnych sprzętów jak lodówka, pralka, kuchenka. W mieszkaniach na wynajem coraz częściej pojawiają się także zmywarki i telewizory. Zatem jeśli mieszkanie będzie miało atrakcyjną lokalizację, mniejszy metraż i atrakcyjne wyposażanie, nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem lokatorów.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *